Komentarz adwokat Anety Fornalik w artykule „Rodziny wielopokoleniowe dobite opłatami za śmieci. Ulga nie dla nich” na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”

„Dziennik Gazeta Prawna” w swoim dodatku „Samorząd i Administracja”  opublikował w dniu 19 stycznia 2022 roku artykuł „Rodziny wielopokoleniowe dobite opłatami za śmieci. Ulga nie dla nich”, w którym został…

Więcej
Radca prawny Joanna Zielińska, adwokat Anna Marciniak oraz adwokat Paulina Kozłowska ukończyły szkolenie „Mediacje Sądowe i Pozasądowe”

Miło nam poinformować, że radca prawny Joanna Zielińska, adwokat Anna Marciniak oraz adwokat Paulina Kozłowska ukończyły szkolenie zatytułowane „Mediacje Sądowe i Pozasądowe”, prowadzone przez specjalistów…

Więcej
„Radny nie może głosować nad uchwałą dotyczącą jego interesu prawnego” - artykuł adwokat Anety Fornalik dla Serwisu Informacji Prawnej „Legalis”

W ramach współpracy z Wydawnictwem C.H. Beck - Serwisem Informacji Prawnej „Legalis” prawnicy naszej Kancelarii komentują ważne dla praktyki orzeczenia sądów administracyjnych. W artykule z 5 stycznia…

Więcej
Wszystkie aktualności

Kancelaria wzięła udział w I Wielkopolskiej Konferencji Praw Pacjenta

13.01.2022

W dniach 11-12 stycznia 2021 roku, w Poznaniu odbyła się I Wielkopolska Konferencja Praw Pacjenta, zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Lekarską, przy wsparciu Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Podczas wydarzenia odbyło się sześć sesji poświęconych szeroko rozumianej tematyce praw pacjenta, w ramach których przeprowadzono osiemnaście wykładów oraz zorganizowano panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z dziedziny prawa i medycyny.

Z ramienia Kancelarii, w wydarzeniu brali udział członkowie Departamentu Prawa Medycznego i Obsługi Podmiotów Leczniczych - radca prawny Magdalena Cieślińska-Dopierała oraz adwokat Michał Górski.

W drugim dniu Konferencji, adwokat Michał Górski poprowadził wykład poświęcony niezwykle istotnemu z praktycznego punktu widzenia zagadnieniu, dotyczącemu roszczeń pacjenta w zakresie nieprzestrzegania prawa w postaci zgody na leczenie. Wystąpienie spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy.

Duża liczba uczestników Konferencji, nad którą patronat objęły wiodące media z branży lekarskiej i prawniczej, świadczy o wzrastającym zainteresowaniu tematyką specjalistycznych zagadnień ze styku prawa i medycyny, a także o zapotrzebowaniu na tego rodzaju formy doskonalenia zawodowego lekarzy oraz adwokatów i radców prawnych. Zarówno Organizator jak i Kancelaria wyraziły wolę dalszej, aktywnej współpracy przy organizacji kolejnych edycji wydarzenia.

Pozostałe aktualności