„Najnowsze zmiany w zakresie odpowiedzialności karnej personelu medycznego” – artykuł adwokat Urszuli Nowaczyk w dzienniku „Rzeczpospolita”

Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”, uznawany za najbardziej opiniotwórcze medium w Polsce, w dniu 5 sierpnia 2020 roku opublikował w swoim internetowym wydaniu, artykuł adwokat Urszuli Nowaczyk zatytułowany…

Więcej
Wzięliśmy udział w I Wielkopolskim Turnieju Negocjacyjnym dla radców prawnych

W dniu 31 lipca 2020 roku przedstawiciele naszej Kancelarii, radca prawny Joanna Badke oraz radca prawny Jacek Krystek, wzięli wraz z siedmioma innymi zespołami udział w I Wielkopolskim Turnieju Negocjacyjnym…

Więcej
Zajęliśmy 1 miejsce w Wielkopolsce oraz 11 miejsce w Polsce w 18 ogólnopolskim Rankingu Kancelarii Prawniczych 2020 dziennika „Rzeczpospolita”

W najbardziej prestiżowym w środowisku prawniczym Rankingu Kancelarii Prawniczych 2020 dziennika „Rzeczpospolita” zajęliśmy 1 miejsce w Wielkopolsce oraz 11 miejsce w skali całej Polski pod względem liczby…

Więcej
Wszystkie aktualności

Wzięliśmy udział w czerwcowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego online

01.07.2020

Od maja do września 2020 roku odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy – największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej. W tym roku – z racji epidemii koronawirusa – część jego wydarzeń odbywa się online.

W Kongresie od maja br. uczestniczą: radca prawny Aleksandra Urbanowska-Bohun oraz adwokat Aneta Fornalik, specjalizujące się w codziennej praktyce m. in. w prawie samorządowym oraz odpowiadające za prawną obsługę Klientów z sektora jednostek finansów publicznych, w tym przede wszystkim jednostek samorządu terytorialnego.

Tematyka Kongresu skoncentrowana jest głównie wokół skutków gospodarczych epidemii koronawirusa.

Kolejna część sesji online odbywała się w dniach 22-24 czerwca 2020 roku.

Pierwszy panel w dniu 22 czerwca 2020 r.: „Sztuka odmrażania. Biznes, administracja, rynek” rozpoczął się rozmową z Ministrem Rozwoju Jadwigą Emilewicz. Dotyczyła ona podsumowania pierwszego etapu funkcjonowania tarcz antykryzysowych. W panelu: „Międzynarodowy handel, eksport, ekspansja” dyskutowano o odmrażaniu obrotu gospodarczego w skali globalnej i lokalnej. Interesujący okazał się także sesja zatytułowana: „Finanse publiczne w obliczu wyzwań, potrzeb i ograniczeń. Restrukturyzacja pod presją.” Minister Finansów Tadeusz Kościński wskazał, że transfery środków publicznych do społeczeństwa nie zostaną ograniczone, a pieniądze muszą iść do gospodarki, która nie powinna być „schładzana.” Konieczna jest także nowelizacja budżetu by dać nowy impuls gospodarce. Dalsza część dyskusji dotyczyła postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych względem przedsiębiorców, z uwzględnieniem rozwiązań prawnych zaproponowanych w Tarczy 4.0.

Wiodącym tematem paneli dyskusyjnych w dniu 23 czerwca 2020 roku były nowe technologie: biznes w chmurze, cyfrowa transformacja przemysłu, infrastruktura telekomunikacyjna i 5G. Poznanie problemów wynikających z zastosowania nowych technologii pozwala nam lepiej doradzać naszym Klientom, na przykład w zakresie oceny uwarunkowań planistycznych dla rozwiązań z wykorzystaniem infrastruktury 5G.

Trzeciego dnia Kongresu dyskutowano m.in. o przemyśle w Polsce i w Europie oraz kosztach ekonomicznych i społecznych procesów transformacji tradycyjnych regionów przemysłowych. Udział w ostatniej debacie wziął prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który wskazywał na problem wyjścia Polski z węgla, konieczną transformację energetyczną i dystrybucję środków unijnych.

Dziękujemy więc wszystkim Uczestnikom za niezwykle inspirujące wystąpienia. 

Pozostałe aktualności