„Jak starosta powinien badać wnioski o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę” – artykuł mec. Anety Fornalik w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

„Dziennik Gazeta Prawna” w swoim dodatku „Samorząd i Administracja” (nr 119/2021) opublikował artykuł adwokat Anety Fornalik pt.: „Jak starosta powinien badać wnioski o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę”. Artykuł…

Więcej
Radcowski egzamin zawodowy naszej aplikantki zakończony sukcesem

Z przyjemnością informujemy, że aplikantka radcowska Dominika Krzysztofik, która całą aplikację odbyła w warszawskim biurze Kancelarii, uzyskała pozytywny wynik radcowskiego egzaminu zawodowego, który…

Więcej
Jesteśmy nadal kancelarią nr 1 w Wielkopolsce, a jednocześnie 16-tą w Polsce według 19 Rankingu Kancelarii Prawniczych 2021 dziennika „Rzeczpospolita”

W najbardziej prestiżowym w środowisku prawniczym Rankingu Kancelarii Prawniczych 2021 dziennika „Rzeczpospolita” zajęliśmy 1 miejsce w Wielkopolsce oraz 16 miejsce w skali całej Polski pod względem liczby…

Więcej
Wszystkie aktualności

Zasadność roszczeń odszkodowawczych nabywców certyfikatów inwestycyjnych W Investments wobec Alior Bank S.A. prawomocnie potwierdzona

10.05.2021

Sąd Odwoławczy oddalił apelację wywiedzioną przez Alior Bank S.A. od wyroku wstępnego Sądu Gospodarczego, potwierdzając zasadność roszczeń odszkodowawczych skierowanych przez Kancelarię w imieniu nabywcy certyfikatów inwestycyjnych W Investments przeciwko Alior Bank S.A.

O rozstrzygnięciu Sądu Gospodarczego, który uznał roszczenie Klienta o naprawienie szkody związanej ze sprzedażą przez Bank certyfikatów za usprawiedliwione co do zasady, informowaliśmy na naszej stronie internetowej w dniu 1 października 2020 roku oraz 14 grudnia 2020 roku.

Apelację od powyższego rozstrzygnięcia wywiódł Bank, podnosząc zarzuty dotyczące zarówno podstawy faktycznej, jak i prawnej rozstrzygnięcia. Sąd Odwoławczy podzielił ustalenia faktyczne poczynione przez Sąd Gospodarczy, jak również dokonaną przez niego ocenę prawną, oddalając apelację Banku jako bezzasadną.

W konsekwencji, wyrok wstępny Sądu Gospodarczego, w którym uznał on roszczenia Klienta o naprawienie szkody związanej ze sprzedażą przez Alior Bank S.A. certyfikatów inwestycyjnych FIZAN za usprawiedliwione co do zasady, jest prawomocny.

Sprawę w Kancelarii prowadzą adwokat Paweł Sowisło, radca prawny Przemysław Przerywacz oraz radca prawny Małgorzata Łobocka.  

Pozostałe aktualności