Prawnicy z Działu Prawa Medycznego są na bieżąco ze zmianami (nie tylko prawnymi) w ochronie zdrowia. O wyzwaniach, przed jakimi stoją zarządzający w tym sektorze także wiedzą wiele. Nie spoczywają jednak na laurach i stale poszerzają horyzonty, spotykając się z ekspertami by słuchać oraz rozmawiać o tym co i jak zmieniać w sektorze zdrowia. Doświadczenia zdobyte przy okazji branżowych spotkań wykorzystujemy w bieżącej współpracy z prywatnymi i publicznymi podmiotami leczniczymi.
W dniu 27 marca 2025 roku na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej odbyła się konferencja naukowa „Nowe wyzwania w ochronie zdrowia. Zagadnienia ekonomiczne, medyczne, publicznoprawne i architektoniczne”. Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane przez cztery poznańskie uczelnie, prowadzące badania i kształcenie w obszarze zdrowia: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegorocznym tematem wiodącym był: „Szpital odporny na kryzys”. W ramach IV modułów cenieni eksperci rozmawiali o projektowaniu szpitali, prowadzeniu inwestycji, najważniejszych problemach i kluczowych obszarach wymagających zmian w szpitalnictwie oraz zasadach finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, a także o zarządzaniu procesem leczenia w sytuacji nagłego stanu zagrożenia zdrowia i życia, przybliżając tym samym codzienną pracę i wyzwania zespołów ratownictwa medycznego. Nie zabrakło także tematów z dziedziny prawa i organizacji – prelegenci rozważali m.in. jaką przyszłość ma partnerstwo publiczno-prywatne.
W konferencji udział wzięły radca prawny Magdalena Cieślińska-Dopierała oraz adwokat Paulina Kozłowska.
Klikając „Akceptuję cookies”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych.