Jacek Sobczak

Jacek Sobczak
Jacek Sobczak
Radca prawny

W codziennej praktyce zajmuje się obsługą prawną procesów inwestycyjnych realizowanych w uczelniach i działalności organizacyjno-prawnej i finansowej jednostek sektora finansów publicznych, w tym podmiotów leczniczych. Ponadto specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki, ochrony własności intelektualnej, działalności badawczo-rozwojowej oraz związane z organizacją i finansowaniem badań klinicznych. Miłośnik biegania, sztuki art deco oraz historii Madery.

Inna aktywność zawodowa:
Jest współtwórcą zgłoszenia patentowego „Podpórka ratunkowa pod kończyny dolne” – nr zgłoszenia: P. 411 655, z dnia 21.03.2015 r. Współzałożyciel Fundacji Instytut dla Przyszłości z siedzibą w Warszawie prowadzącej działania zmierzające do poprawy jakości życia społeczeństwa polskiego w sferze ochrony zdrowia oraz ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Autor artykułów w wiodącym branżowym dzienniku poświęconych działalności leczniczej oraz szkolnictwu wyższemu.

Wykształcenie:

  • Studia prawnicze (UŁ, Wydział Prawa i Administracji, 1993)
  • Aplikacja radcowska (OIRP Opole, 1997)
  • Studia podyplomowe, prawo własności intelektualnej (UW, Wydział Prawa i Administracji, 2012)
  • Badania kliniczne i rozwój produktu leczniczego (Uniwersytet Otwarty UW, 2020)

Klikając „Akceptuję cookies”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych.