Komentarz adwokat Anety Fornalik w artykule „Rodziny wielopokoleniowe dobite opłatami za śmieci. Ulga nie dla nich” na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”

„Dziennik Gazeta Prawna” w swoim dodatku „Samorząd i Administracja”  opublikował w dniu 19 stycznia 2022 roku artykuł „Rodziny wielopokoleniowe dobite opłatami za śmieci. Ulga nie dla nich”, w którym został…

Więcej
Radca prawny Joanna Zielińska, adwokat Anna Marciniak oraz adwokat Paulina Kozłowska ukończyły szkolenie „Mediacje Sądowe i Pozasądowe”

Miło nam poinformować, że radca prawny Joanna Zielińska, adwokat Anna Marciniak oraz adwokat Paulina Kozłowska ukończyły szkolenie zatytułowane „Mediacje Sądowe i Pozasądowe”, prowadzone przez specjalistów…

Więcej
Kancelaria wzięła udział w I Wielkopolskiej Konferencji Praw Pacjenta

W dniach 11-12 stycznia 2021 roku, w Poznaniu odbyła się I Wielkopolska Konferencja Praw Pacjenta, zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Lekarską, przy wsparciu Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Podczas…

Więcej
Wszystkie aktualności

O kancelarii

Kancelaria funkcjonuje nieprzerwanie na rynku usług prawnych od listopada 1997 roku, a jej założycielem jest adwokat Paweł Sowisło. Pierwsze biuro Kancelarii mieściło się w Swarzędzu-Jasinie przy ulicy Wrzesińskiej 54. Od momentu powstania Kancelaria sukcesywnie rozwija zakres merytoryczny działalności, który ma obecnie uniwersalny charakter, gdyż świadczymy pomoc prawną w niemal wszystkich dziedzinach prawa. Profesjonalne podejście do świadczenia usług prawnych i skuteczność działania doceniają nasi Klienci, do których należą  nie tylko największe firmy w Wielkopolsce, ale także firmy z terenu całej Polski prowadzące działalność pod własną, renomowaną marką marki. Kancelaria jest także uznanym partnerem i cenionym ekspertem w obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, sektora medycznego, organów administracji państwowej i państwowych osób prawnych. Działalność Kancelarii wykracza także poza granice kraju, świadczymy bowiem usługi prawne również na terenie Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Uznanie krajowych i zagranicznych Klientów zyskuje synergiczne połączenie dynamiki działania naszego zespołu oraz bezpośredniej i sprawnej komunikacji, w której stosujemy język biznesowy, a nie prawniczy. Każde zlecenie od Klienta realizujemy jak starannie zaplanowany projekt biznesowy, skupiając się zarówno na celach strategicznych, które chce osiągnąć Klient, jak i na tworzących je detalach. Zespół naszych adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych oraz wspomagających ich aplikantów i prawników charakteryzuje indywidualne podejście do interesów mocodawców oraz uwzględnianie wszystkich aspektów prawnych i biznesowych prowadzonych spraw. 

W lipcu 2018 roku Kancelaria przeniosła siedzibę do nowego, własnego, 5-piętrowego biurowca, który architektonicznie wkomponowany w pejzaż zabytkowej, poznańskiej Wildy, jest doskonałym miejscem świadczenia usług prawnych oraz nowoczesnym miejscem pracy. Biurowiec wraz z otoczeniem został zaprojektowany przez rzetelnych architektów, którzy stworzyli miejsce sprzyjające pracy wymagającej skupienia, jak też umożliwiające komfortowe i dyskretne warunki konsultacji oraz spotkań. Do dyspozycji naszych Klientów oddaliśmy nowoczesną, elegancką i funkcjonalną przestrzeń kancelarii prawnej. Dostępne są również mniejsze i większe sale konferencyjne, biblioteki i saloniki, z których chętnie korzystają nasi pracownicy i Klienci. Zadbaliśmy także o miejsca parkingowe, które znajdują się z tyłu budynku.

Najważniejsze wydarzenia w życiu Kancelarii:

Listopad 1997 roku 
Zawarty zostaje akt notarialny zawiązujący spółkę komandytową pod firmą „Kancelaria radcy prawnego P.J. Sowisło”.

Czerwiec 1999 roku 
Następuje przeniesienie Kancelarii do budynku biurowego zakładów im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956r. nr 231/239. 

Grudzień 1999 roku 
Zatrudniony zostaje pierwszy aplikant radcowski, którym jest  obecny wspólnik zarządzający Krzysztof Topolewski.

2000 rok
Rozpoczęcie świadczenia pomocy prawnej ówczesnego lidera rynku odzieżowego w Polsce, które stanowi przełomowy moment w rozwoju Kancelarii z uwagi na skalę działalności Klienta i związaną z tym konieczność powiększenia zespołu prawników oraz dostosowania struktury organizacyjnej do jego wymogów i potrzeb.

Maj 2003 roku
Po ukończeniu aplikacji radcowskiej w Kancelarii do grona radców prawnych dołącza Krzysztof Topolewski.

Czerwiec 2003 roku
Mecenas Paweł Sowisło zostaje wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

2004 rok
Nawiązana zostaje współpraca z kancelarią adwokata Georga Rumpfa z Berlina oraz kancelarią prawniczą Granas Döring Kröger z Rheda-Wiedenbrück  niedaleko Bielefeld.
Nawiązana zostaje współpraca z firmą podatkowo-księgową Tenghoff Egersmann Möller z Beckum. 

Listopad 2008 roku
Następuje zmiana nazwy Kancelarii na: „Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski spółka komandytowa”.

Styczeń 2009 roku
Mecenas Krzysztof Topolewski zostaje wspólnikiem zarządzającym.

Wrzesień 2009 roku
Mecenas Krzysztof Topolewski zostaje wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Luty 2010 roku
Mecenas Paweł Sowisło oraz mecenas Krzysztof Topolewski zakładają spółkę zajmującą się zajmującą się doradztwem podatkowym oraz działalnością rachunkową, księgową, audytorską oraz finansową  obecnie prowadzoną pod firmą: „Musiał, Sowisło & Topolewski Audit Services Sp. z o.o”. 

Lipiec 2012 roku
Rozpoczęcie działalności spółki prowadzonej pod firmą: „DST Consulting Sp. z o.o". 

Maj 2013 roku
Oficjalne otwarcie biura w Warszawie przy ul. Pańskiej 98, które następnie zostało przeniesione do biurowca na ulicę Chłodną 64. 

Zmiana formy prawnej na spółkę komandytowo-akcyjną. 

Kwiecień 2016 roku
Kancelaria zostaje partnerem w sieci „Kancelarie RP” działającej pod patronatem dziennika „Rzeczpospolita”.

Listopad 2017 roku
W Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbywa się uroczystość z okazji 20-lecia działalności Kancelarii na rynku usług prawnych.

Relacja z uroczystej gali znajduje się w poniższym linku:

http://sowislo.com.pl/aktualnosci/jubileuszowa-gala-z-okazji-20-lecia-kancelarii-ju%C5%BC-za-nami.html

Lipiec 2018 roku

Przeniesienie siedziby Kancelarii do swojego własnego biurowca w Poznaniu przy ulicy Fabrycznej 9. 

Czerwiec 2019 roku
Adwokat Paweł Sowisło zostaje Prezesem Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, zastępując na tej funkcji ustępującego twórcę i wieloletniego Prezesa PTPS prof. dr hab. dr h.c. Andrzeja Jana Szwarca.

Szczegóły wydarzenia znajdują się w poniższym linku:

http://sowislo.com.pl/aktualnosci/mec.-pawel-sowislo-nowym-prezesem-polskiego-towarzystwa-prawa-sportowego.html

Styczeń 2020 roku
W dniu 31 stycznia 2020 roku całodniową wizytę w Kancelarii składa jej serdeczny przyjaciel Pan Premier Jerzy Buzek wraz z Panią Minister Teresą Kamińską.

Szczegóły wydarzenia znajdują się w poniższym linku:

http://sowislo.com.pl/aktualnosci/wizyta-premiera-jerzego-buzka.html