Aneta Fornalik

Aneta Fornalik
Aneta Fornalik
Adwokat MPA

Specjalizuje się w prawie i procedurze administracyjnej, w szczególności w zagadnieniach z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego oraz ochrony środowiska. Doradza organom administracji, organom ochrony przyrody oraz przedsiębiorcom i podmiotom indywidualnym na każdym etapie procedury inwestycyjnej, także w obszarach prawa cywilnego i prawa karnego. Zajmuje się interdyscyplinarnymi sprawami administracyjnymi, obejmującymi aspekty cywilne oraz karne. W obszarze jej zainteresowań znajdują się także zagadnienia prawa samorządowego. Prywatnie pasjonatka gór, książek – w szczególności twórczości Érica-Emmanuela Schmitta, teatru, filmu i dobrej whisky.

Inna aktywność zawodowa:
Współautorka publikacji książkowych: „Decyzja o warunkach zabudowy – wybrane problemy praktyczne” (2021), „Pozwolenie na budowę – wybrane problemy praktyczne” (2021), „Pozwolenie na użytkowanie – wybrane problemy praktyczne” (2021). Autorka licznych analiz praktycznych i komentarzy orzeczniczych dla SIP Legalis C.H.Beck, artykułów w czasopismach branżowych i Dzienniku Gazecie Prawnej. Uczestniczka i prelegentka na konferencjach o tematyce z zakresu prawa administracyjnego i samorządu terytorialnego. 

Wykształcenie:

  • Studia prawnicze (UAM, Wydział Prawa i Administracji, 2010)
  • Aplikacja ogólna (KSSiP, 2011)
  • Aplikacja adwokacka (ORA Poznań, 2014)
  • Studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych (UAM, 2014)
  • Studia podyplomowe Master of Public Administration (UEP, 2018)

Klikając „Akceptuję cookies”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych.