Michał Górski

Michał Górski
Michał Górski
Adwokat

Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz medycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze publicznych i prywatnych podmiotów leczniczych oraz praktyk lekarskich, w tym w ramach współpracy z wielkopolskim samorządem lekarskim.

W codziennej praktyce koncentruje się na bieżącej obsłudze prawnej klientów z sektora ochrony zdrowia, zarówno w ramach doradztwa prawnego, jak też procesów sądowych oraz zastępstwa przed organami odpowiedzialności zawodowej. W sferze jego zainteresowań pozostaje także prawo farmaceutyczne oraz autorskie oraz nowych technologii. Pełnomocnik lekarzy i podmiotów leczniczych w licznych procesach związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz w sporach z Narodowym Funduszem Zdrowia (w tym o tzw. nadlimity oraz świadczenia ponadryczałtowe).

Interesuje go literatura faktu i popularnonaukowa, reportaż, powieści kryminalne i fantasy, muzyka rockowa i alternatywna, wędrówki górskie, wyprawy rowerowe oraz indoor cycling.

Inna aktywność zawodowa:
Prelegent podczas konferencji i szkoleń z udziałem lekarzy i personelu medycznego (m.in. w ramach Forum Menadżerów Ochrony Zdrowia oraz Wielkopolskiej Konferencji Praw Pacjenta).

Wykształcenie:

  • Studia prawnicze (UMK, Wydział Prawa i Administracji, 2012)
  • Kurs prawa angielskiego i UE (Juris Angliae Scientia British Law Centre, 2011)
  • Podyplomowe studia prawa medycznego dla prawników (UMK, 2013)
  • Aplikacja adwokacka (ORA Poznań, 2017)

Klikając „Akceptuję cookies”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych.