„Dziennik Gazeta Prawna” w swoim dodatku „Samorząd i Administracja” nr 250 z dnia 28 grudnia 2022 roku zawarł obszerną publikację pt. „Ochrona przyrody: Jak postępować przy wydawaniu decyzji lokalizacyjnych i uchwalaniu planów miejscowych” autorstwa adwokata Krzysztofa Topolewskiego, adwokat Anety Fornalik, radcy prawnego Aleksandry Urbanowskiej-Bohun, radcy prawnego Jacka Krystka, radcy prawnego Agaty Wencel-Sochy oraz radcy prawnego Angeliki Borowiak. Redakcja tego dodatku została powierzona w całości prawnikom naszej Kancelarii.
W publikacji została poruszona tematyka, z którą specjaliści z naszego Zespołu w swojej codziennej praktyce zawodowej mają do czynienia na co dzień. W opracowaniu autorzy omówili wybrane orzecznictwo, procedurę – w tym procedurę dowodową, wybrane instytucje dotyczące ochrony przyrody, zasady tworzenia dokumentów planistycznych, rolę dyrektora parku narodowego, realizację inwestycji na zgłoszenie – bez tzw. „wuzetki”, procedurę uzgodnieniową, odstępstwa od zakazów budowy w parkach narodowych, a także odpowiedzieli na wybrane pytania z zakresu poruszanego w opracowaniu tematu.
Opublikowane opracowanie to również wynik przemyśleń po szkoleniu zorganizowanym przez naszą Kancelarię we współpracy z Polskimi Parkami Narodowymi, Parkiem Narodowym Bory Tucholskie i Wielkopolskim Parkiem Narodowym w dniach 24-25.11.2022 r. dla 23 parków narodowych, o którym pisaliśmy w aktualności dostępnej pod linkiem: https://sowislo.com.pl/prelegenci-z-naszej-kancelarii-przeprowadzili-szkolenie-dla-wszystkich-23-parkow-narodowych-dotyczace-wybranych-aspektow-prawnych-planowania-i-zagospodarowania-przestrzennego-istotnych-w-dzia/ – tym razem jednakże problem omówiony został z perspektywy Jednostek Samorządu Terytorialnego.
Zapraszamy do lektury!
Klikając „Akceptuję cookies”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych.